Taşımacılık yıllardır ticaret hayatının temel taşıdır. Geçmişten günümüze nakliye gelişerek gelmiştir. Deniz yolu, kara yolu ve hava yolu taşımacılığı şeklinde kısımlara ayrılmıştır. Genellikle her firma kendi alanında taşımacılık hizmeti yapmaktadır. İlgili araçların değişkenliği gereği nakliye firmaları araçlarını yapacakları taşımacılık kısmına göre seçerler.

Firmamız ürünlerinizin ya da eşyalarınızın deniz yolu ile güvenli bir şekilde taşınmasını sağlar. Hızlı, kaliteli ve uygun fiyata taşıma seçenekleri ile çalışır. Denizl yolu taşımacılığı sektöründe yılların tecrübesi ile hizmet veren Filo Denizcilik olarak sizlerin ürünlerini veya eşyalarını zarar görmeden Kıbrıs – Türkiye arası seferlerimizle deniz yolu ile ulaştırmaktayız.

Uluslararası Deniz Yolu Taşımacılığı Nedir?

Deniz yolu taşımacılığı çoğunlukla uluslararası taşımacılık şeklinde yapılmaktadır. Fiyat açısından en uygun olan taşıma yöntemidir. Gemilerde yer alan konteynerlara yüklenen malzemeler gidilecek ülke limanına kadar ulaştırılır. Böylelikle ürün ya da eşyaların zarar görme ihtimali yoktur. Liman dışında eğer bir firmaya teslimat söz konusu ise de buna liner taşınma denmektedir.

Deniz yolu Taşıma Neden Tercih Edilmelidir?

Deniz yolu ile taşımacılık çoğunlukla uluslararası denilse de, yurt içi kıyı bölgelere yapılmaktadır. Taşıma esnasında gemilerin kullanılması yanı sıra eşyaların zarar görme durumu söz konusu değildir.

Bunun dışında deniz yolu taşımacılığı avantajları;

  • Fiyat açısından kara yolu taşımacılığından çok daha uygundur.
  • Demir yolu taşımacılığından ise 3,5 kat daha uygun fiyatlıdır.
  • Tek seferde yüksek miktarda ürün taşınabilir.
  • Dünyanın her tarafına taşımacılık hizmeti yapılabilir.
  • Tramp ve liner olmak üzere iki çeşittir.

Deniz yolu ile taşımacılığın tek dezavantajı hızlı olmamasıdır. Bu nedenle eğer zaman kısıtlı ise diğer taşımacılık bölümlerinden yararlanmak gereklidir.

Deniz Yolu Taşımacılığı Tramp: Madeni petrol ve kereste gibi ürünlerin taşınması işlemine tramp taşımacılık denilmektedir. Bu taşımacılık türünde herhangi bir taşınma tarihi verilmez.

Deniz Yolu Taşmacılığı Liner: Hizmetin ön planda olduğu deniz yolu taşımacılığına liner denilmektedir. Geminin kalkış tarihi ve limana varış tarihleri önceden belirlenir. Taşıyıcı firma taşıdığı ürünleri limana değil belirli bir adrese teslim eder.

Kaliteli hizmet ve sorunsuz deniz yolu taşımacılığında sizlere bir telefon kadar yakınız.