Gemi İle Kıbrıs’a Nasıl Gidilir?

Yaz kış fark etmeksizin Kıbrıs’a gitmek isteyen kişilerin, başvurabileceği birçok yol vardır. Bunlardan birisi de denizle ulaşımdır. Kıbrıs’a gitmek isteyenler yolculuğunu uçakla yapmak istemiyorlarsa, deniz yoluyla Kıbrıs’a ulaşım sağlayabilirler.

Sadece nüfus cüzdanıyla giriş sağlanabilen Kıbrıs’a gitmek isteyenler bunun için istedikleri zamanı seçebilirler. Girne-Taşucu/Mağusa-Mersin seferleriyle yapacağınız yolculuk sonrasında Kıbrıs’a kolay bir şekilde gidebilirsiniz.

Gemi Bileti almak filodenizcilik.net adresinde

Mersin Silifke’de yer alan Taşucu Seka Limanı Kıbrıs’a gerçekleştirdiği seferler ile Kıbrıs’a gitmek isteyenlere imkan sunmaktadır.Aynı zamanda Mersin limanından Kıbrısın bir diğer limanı olan Mağusa Limanına Yıl boyunca yapılan bu seferlerden yararlanabilirsiniz fakat kış aylarında seferler biraz azalabilmektedir.

Taşucu ve Mersin Seferleriyle Kıbrıs’a Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Taşucu Mersin Kıbrıs’a karşılıklı seferler düzenleyerek yaz kış Kıbrıs’ta olmak isteyenlere imkan sunmaktadır. Çok kullanışlı bir yöntem olan deniz yolu, özellikle Kıbrıs’a gitmek isteyenlerin en çok tercih ettiği yollardan biridir. Konforlu gemi ile Kıbrıs seferi düzenlemek isteyenler Taşucu-Girne / Mersin-Mağusa gibi seferlerle, kısa sürede Kıbrıs’a ulaşabilirler

Eğer ki uçak yolculuğu yapmaktan korkmuyorsanız ve daha kullanışlı bir yöntem olarak görüyorsanız hava yoluyla da Kıbrıs’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Kıbrıs’a ulaşım sağlamak isteyenler muhakkak bu iki yöntemden ulaşım sağlamalıdır. Kara yolu ile Kıbrıs’a ulaşım yoktur. Kara yolunu ancak Kıbrıs’a gittikten sonra tercih edebilirsiniz. Bunun için ise araç kiralama yöntemine başvurabilirsiniz.

Kıbrıs Gemi Seferleri ve Fiyatları İçin : https://www.filodenizcilik.net/

Kıbrıs’a Deniz Yoluyla Ulaşmak İçin Hangi Yollar İzlenmelidir?

Hava yolu ile ulaşımı tercih etmeyip, deniz yoluyla Kıbrıs’a ulaşım sağlayacakların takip etmesi gereken yollar vardır.

Bunlar şöyle sıralanabilir;

  • Alanya-Girne deniz otobüsünü kullanabilirsiniz.
  • Taşucu-Girne feribotu ya da deniz otobüsüyle gidebilirsiniz.
  • Mersin-Girne feribotuyla gidebilirsiniz.
  • Mersin-Gazimağusa feribotuyla da Kıbrıs’a ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bu yöntemler ile kolay bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz gibi çok fazla paralar ödemek zorunda da kalmazsınız. Ayrıca deniz otobüsü ve feribotların öğrenci ya da yetişkin seçenekleri bulunur. Kendilerine göre belirledikleri günlerde belirledikleri saatlerde kolayca ve kısa sürede Kıbrıs’a gidebilirsiniz.

Ulaşımlarda sorun yaşanmaması açısından sefer saatlerinden önce gideceğiniz yerde bulunmanız önemlidir. Ayrıca sefer saatlerinde yapılacak değişiklikleri ya da iptali söz konusu olabileceği için, yolculuk öncesinden çok iyi takip yapılması gerekir.