Yolculuklardan en zevklisi ve en iyisi denilebilecek deniz yolculuğu, özellikle denizi seveler için bulunmaz nimetler arasında yer alır. Bu nedenle deniz yolculuğu en çok tercih edilen yolculuk yöntemleri arasında yer alır.

Deniz tutkusu olanlar bu yolculuk yöntemi sayesinde hem ulaşım sağlayıp, hem de keyifli dakikalar geçirebilirler. Eşsiz güzelliğe sahip denizi izlerken aynı zamanda trafikten de uzak kaldığınız için, deniz yolculuğu en güzel deneyimler arasında yer alır. Bide bu yolculuğunuzda Beşparmak-Toros Filomuzu tercih ediyorsanız zevkinizi ikiye katlayabilirsiniz.

Bünyemizde bulundurduğumuz bu iki gemimiz ile feribot seferi gerçekleştirebilirsiniz.

Beşparmak Feribot Seferleri

Beşparmak gemisi deneyimli kaptanlarımız ile haftada 4 gün olmak üzere (Pazartesi-Salı –Perşembe- Cuma) günleri Girne-Taşucu / Taşucu-Girne (Pazartesi-Çarşamba-Perşembe-Pazar ) sefer düzenlemektedir. Seferlerimiz yoğunluğa göre artmakta veya kışın olumsuz hava şartlarına göre azalmaktadır. Herhangi bir değişiklik söz konusu olduğunda ise ekip arkadaşlarımız tarafından sefer gününden önce yolcularımızı bilgilendirilmekte olup alternatif diğer seferlerimize aktarımı yapılmaktadır.

Toros Feribot Seferleri

Toros gemisi ise aynı özveri ile haftada 3 gün olmak üzere (Pazartesi-Çarşamba-Cuma) günleri Mağusa-Mersin/Mersin-Mağusa (Salı- Perşembe – Pazar ) günleri sefer düzenlemektedir.  Bu sefer yönümüz ile Kıbrıs’ın incisi Mağusa’ya gelmek isteyen yolcularımıza alternatif bir yol sunmaktayız.

Bunun yanı sıra feribotlara binerken yada binmeden önce dikkat edilmesi gerenen  bazı noktalar verdır ve bunlar hayatı kolaylaştırır niteliktedir.

Feribota Binmeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Deniz yolculuğu seven kişiler gönül rahatlığıyla feribot kullanabilirler.

Ancak feribota binmeden önce şunlara dikkat edilmelidir;

  • Eğer ilk defa bir deniz yolculuğu gerçekleştiriyorsanız, denizin tutabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Hızlı hareket eden feribotlar en küçük dalgadan bile etkilenebilir ve bu da sallantılar oluşmasına sebep olabilir.Biz filolarımızda, sizin rahat bir yolculuk yapmanız için elimizden geldiğince çaba göstermekteyiz.
  • Yolculuğunuzu çocuklarınız ile gerçekleştiriyorsanız, güvenliği ön planda tutmalı ve buna göre hareket etmelisiniz.
  • Feribotlarımızda bulunan klimalarımız sayesinde kışın sıcak, yazın serin bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz. Böylece ortamın havasından rahatsız olmak zorunda kalmazsınız.

  • Feribotla yapmış olduğunuz sefer bittikten sonra, feribotlar iskeleye yaklaşır. Tamamen yaklaştığından emin olmadan inmeye çalışmamalısınız. Aksi takdirde düşmeler meydana gelebilir. Bunun gibi durumlar olmaması için feribota binmeden önce nelere dikkat edildiğini bilmeniz gerekir.

Sefer Yapılmadan Önce Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?

Feribot seferleri kışın hava şartlarına göre  iptal edilebilir. Buna göre hazırlıklı olmalı ve planınızı buna göre gerçekleştirmelisiniz. Son derece güvenli olan bu yolculuk yöntemiyle Girne-Taşucuna gidebileceğiniz gibi, Gazimagosa-Mersin seferlerini de gerçekleştirebilirsiniz.

Arka ya da orta kısımlarda tercih edeceğiniz koltuklarımız, ön koltuklara göre deniz sarsıntısından daha az etkilenmektedir. Feribot seferlerini gerçekleştirilmeden bunlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Gemi Bileti Fiyatları